Pompy ciepła

Strona główna / Pompy ciepła

Pompy ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które pozyskuje energię ze środowiska celem przekazania jej do naszej instalacji grzewczej. Po jej zamontowaniu możemy nie tylko ogrzewać nasz dom, czy obiekt komercyjny, ale również wodę użytkową, z której korzystamy.

Jaką pompę ciepła wybrać?

Podobnie jak w przypadku każdej instalacji korzystającej z odnawialnych źródeł energii, najlepszym rozwiązaniem jest zasięgnięcie pomocy fachowców. Pozwoli to wybrać najbardziej dopasowany do Państwa potrzeb rodzaj pompy, jak również zagwarantuje jej długowieczność i bezobsługowość. Nasza firma z przyjemnością pomoże Państwu przejść przez cały ten proces od początku do końca.

ZALETY

Jakie są zalety posiadania pompy ciepła?

Ekologiczność

pompa ciepła jest rozwiązaniem bardzo ekologicznym z uwagi na fakt, iż nie emituje żadnych szkodliwych substancji.

Bezobsługowość

po prawidłowym zamontowaniu pompy ciepła praktycznie nie ma konieczności, aby jej użytkownik poświęcał jej uwagę.

Prostota montażu

montaż pompy ciepła jest w gruncie rzeczy bardzo prosty i trwa około trzy dni.

Długotrwałość

pompy ciepła są bardzo solidnymi urządzeniami, gdyż ich żywotność to nawet 20-30 lat.

Małe gabaryty

standardowa pompa ciepła zajmuje podobną ilość miejsca co lodówka, a ponadto można ją zamontować w jakimkolwiek pomieszczeniu gospodarczym.

Bezpieczeństwo

w przeciwieństwie do np. pieców gazowych, pompa ciepła jest w pełni bezpieczna i nie ma nawet najmniejszego ryzyka związanego z wybuchem.

Stwórzmy ten projekt razem

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Gruntowa pompa ciepła

o swojego działania wykorzystuje ciepło, jakie generuje ziemia. Ponieważ temperatura gruntu od określonej głębokości nie spada poniżej zera, gruntowa pompa ciepła może bez problemu generować energię cały rok.

Wodna pompa ciepła

istota jej działania opiera się na pobieraniu energii z wód podziemnych (np. studnia głębinowa), bądź pobliskich zbiorników wodnych.

Powietrzna pompa ciepła

jest ona zdecydowanie najbardziej popularna z uwagi na najmniej skomplikowany montaż, jak również praktycznie zerowe koszty eksploatacyjne. Powietrzna pompa ciepła generuje energię pobierając ciepło bezpośrednio z powietrza.