Fotowoltaika i magazyny energii

Strona główna / Fotowoltaika i magazyny energii

Fotowoltaika i magazyny energii

Czym w istocie jest fotowoltaika?

Instalacja fotowoltaiczna jest niczym innym jak systemem pozwalającym na przetwarzanie światła słonecznego na prąd. Dzięki montażowi specjalnych paneli słonecznych zbudowanych z ogniw słonecznych połączonych szeregowo otrzymujemy możliwość pozyskiwania darmowej i ekologicznej energii.

Jak wybrać najlepszą instalację fotowoltaiczną?

Chcąc zamontować instalację fotowoltaiczną w naszej firmie bądź domu najlepiej jest skonsultować się ze specjalistami w tej dziedzinie. Omega Solar pomoże przeprowadzić Państwa przez cały proces od początku do końca. Zapewnimy kompleksowe informacje, wszystko wytłumaczymy i dopasujemy projekt instalacji idealnie do Państwa wymagań.

ZALETY

Jakie zalety wiążą się z montażem instalacji fotowoltaicznej?

Darmowe źródło energii

promienie słoneczne zasilające naszą instalację są darmowe, co oznacza, że zyskujemy dostęp do nieograniczonego i darmowego źródła energii.

Ulgi i dofinansowania

dzięki termomodernizacyjnej uldze podatkowej oraz rządowym wsparciu w zakresie dotacji (program Mój Prąd) możemy obniżyć koszty montażu naszej instalacji fotowoltaicznej.

Nadwyżka prądu

energia zgromadzona w okresie większego nasłonecznienia może być przekazywana do zewnętrznej sieci energetycznej, a następnie odbierana przez nas w okresie, gdy panele są mniej wydajne (np. zimą).

Dbałość o naszą planetę

nstalacja fotowoltaiczna nie generuje dwutlenku węgla i żadnych innych substancji szkodliwych, a ponadto nie wymaga wody do funkcjonowania. To wielki krok w stronę ekologiczności i ukłon w stronę naszej planety.

Szybki montaż

zazwyczaj montaż standardowej instalacji fotowoltaicznej trwa od jednego do trzech dni.

Bezobsługowość

prawidłowo zamontowana instalacja fotowoltaiczna nie wymaga od jej użytkownika praktycznie żadnej uwagi.

Niezależność od cen prądu

dzięki posiadaniu własnego źródła energii, nie musimy już przejmować się stale rosnącymi cenami energii.

Stwórzmy ten projekt razem

Czym jest magazyn energii

Dlaczego warto pomyśleć o jego stworzeniu w naszym domu, czy naszej firmie?

Magazyn energii to w wielkim uproszczeniu akumulator pozwalający przechowywać energię wyprodukowaną przez naszą instalację fotowoltaiczną w ciągu dnia, aby móc wykorzystać ją np. w nocy, gdy nasza fotowoltaika nie produkuje prądu.

Dzięki wdrożeniu tego rozwiązania możemy jeszcze efektywniej wykorzystywać nasze panele fotowoltaiczne, a ponadto zyskujemy swoiste zasilanie awaryjne na wypadek awarii zewnętrznej sieci elektrycznej.